Nowoczesna, ciekawa strona internetowa to nie tylko statyczne treści, ale również elementy zawierające ruchomy obraz i dźwięk. Nie zawsze najlepszym rozwiązaniem jest video, które często pomijane bywa przez odbiorców lub ładuje się w witrynie zbyt długo. Dlatego świetną opcją pośrednią o charakterze uniwersalnym może być motion design. Kiedy warto wybrać takie rozwiązanie?

Czym jest motion design?

Motion design określane bywa również jako motion graphic. Jest to najczęściej krótki gif, poprzez który odbiorca może w sposób interesujący i zapadający w pamięć poznać określoną, oferowaną usługę czy przedmiot. Taki plik na stronie internetowej łączy w sobie zarówno obraz, jak i dźwięk.

Dzięki kilkusekundowemu, jasnemu przekazowi w oryginalnej i ciekawej formie, potencjalny nabywca dowiaduje się najistotniejszych kwestii w sposób, który z pewnością zapada w pamięć i wyróżnia daną ofertę spośród konkurencji.

Dlaczego warto zdecydować się na motion design?

Motion design ma niewielki rozmiar i z powodzeniem wyświetli się błyskawicznie w witrynie internetowej zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. Taka forma prezentacji pozwoli zwiększyć zainteresowanie konsumentów i wyeksponować produkt, a także w jeszcze dokładniejszej formie zaprezentować określony towar. To doskonała propozycja dla każdej branży.

Profesjonalne motion design przygotuje zespół kreatywnych i doświadczonych specjalistów ze Studia Elomate w Lublinie.

odkryj, jak Motion Design może pomóc w Twoim biznesie

Przyciąganie uwagi i zwiększanie zaangażowania:

Animacje i dynamiczne obrazy przyciągają wzrok znacznie bardziej niż statyczne obrazy. Dzięki temu motion design jest skutecznym narzędziem do zwiększania zaangażowania widzów, szczególnie w środowiskach cyfrowych, gdzie konkurencja o uwagę jest intensywna.

Ułatwianie zrozumienia i przekazu informacji:

Złożone koncepcje i dane mogą być trudne do przekazania za pomocą statycznych obrazów lub tekstu. Motion design pozwala na przedstawienie informacji w bardziej przystępny i zrozumiały sposób, wykorzystując elementy wizualne i narrację, aby przekazywać treści w bardziej przystępnej formie.

Wzmacnianie identyfikacji wizualnej i marki:

Animacja grafiki pozwala na tworzenie unikatowych, pamiętnych elementów wizualnych, które mogą wzmocnić identyfikację marki. Dzięki spersonalizowanym animacjom, firmy mogą wyróżniać się na tle konkurencji i budować silniejszą więź z odbiorcami.

Elastyczność i wszechstronność zastosowań:

Motion design może być stosowany w różnorodnych mediach i na różnych platformach – od stron internetowych, przez media społecznościowe, aż po reklamy telewizyjne i filmy edukacyjne. Ta wszechstronność sprawia, że jest to efektywne narzędzie dla różnych celów komunikacyjnych i marketingowych.

No items found.

zobacz nasze produkcje Motion Design

proces produkcji animacji

animacja, dwie postacie symbolicznie odkrywają plansze za nimi
Serce każdej historii.

Wszystko zaczyna się od słów. Scenariusz to fundament, na którym budujemy naszą animację. To tutaj określamy przekaz, ton i strukturę opowieści, która ma poruszyć Twoją publiczność.

animacja, dwie postacie symbolicznie odkrywają plansze za nimi
Głos Twojej marki

Dobrej animacji towarzyszy przekonujący głos. Wybieramy idealnego lektora, który odda charakter Twojej marki i wzmocni przekaz scenariusza.

animacja, dwie postacie symbolicznie odkrywają plansze za nimi
Wizualny plan opowieści

Zanim ożywimy historię, tworzymy jej wizualny szkic. Storyboard pokazuje sekwencję scen, pomagając zobaczyć, jak będzie wyglądać finalny kadr.

animacja, dwie postacie symbolicznie odkrywają plansze za nimi
Pierwszy oddech animacji

To dynamiczny storyboard. Animatic pozwala zobaczyć, jak historia rozwinie się w czasie, dając pierwsze wrażenie o tempie i rytmie animacji.

animacja, dwie postacie symbolicznie odkrywają plansze za nimi
Opowieść nabiera kształtów

Tu historia zyskuje kształt i kolor. Tworzymy postacie, tła i wszystkie elementy wizualne, które razem stworzą niezapomniane wrażenia.

animacja, dwie postacie symbolicznie odkrywają plansze za nimi
Obrazy w ruchu

To moment, w którym wszystko zaczyna się ruszać. Postacie, teksty i obiekty ożywają, tworząc płynną, dynamiczną opowieść.

animacja, dwie postacie symbolicznie odkrywają plansze za nimi
Dźwięk podbija emocje

Dźwięk dodaje głębi i emocji. Od subtelnych efektów dźwiękowych po rozbudowane ścieżki dźwiękowe - każdy dźwięk jest starannie dobrany, aby wzmocnić przekaz animacji.

No items found.
Zostańmy w kontakcie!
Jeśli dotarłeś do tego miejsca, to znaczy, że jesteśmy już prawie jak znajomi. Nie krępuj się napisać do nas – zawsze jesteśmy na posterunku, gotowi na nowe wyzwania.

Czekamy na Twój sygnał!📬
Dziękujemy za wiadomość! Odezwiemy się wkrótce.
Oops! Coś poszło nie tak z wiadomością. Spróbuj jezcze raz.

expand_less