powrót

Explainer video - klucz do skutecznej komunikacji marki

Explainer video, czyli film wyjaśniający, to nie tylko trend w świecie digital marketingu – to rewolucja w komunikacji marki. Jego istotą jest przekazywanie skomplikowanych idei w sposób prosty, przystępny i angażujący. Dzięki wykorzystaniu technik motion design i animacji 2D/3D, explainer video staje się narzędziem, które efektywnie przekazuje wartości i idee firmy.

Dla kogo Explainer video?

Explainer video to idealne rozwiązanie dla firm z każdej branży - od technologicznej, przez medyczną, po edukacyjną. Studia animacji, takie jak elomate studio, specjalizują się w tworzeniu animacji, które w prosty i przystępny sposób wyjaśniają złożone koncepcje, produkty czy usługi. Jest to szczególnie ważne w erze cyfrowej, gdzie uwaga odbiorcy jest na wagę złota.

Zalety:

Explainer video, będące połączeniem reklamy animowanej i edukacyjnego storytellingu, przyciąga uwagę odbiorcy, ułatwiając zrozumienie i zapamiętanie przekazywanych informacji. Animacja reklamowa tego typu, dzięki swojej zwięzłości i atrakcyjności wizualnej, zwiększa zaangażowanie odbiorców i poprawia zrozumienie produktu czy usługi. Jest to narzędzie marketingowe, które buduje most pomiędzy marką a jej klientami.

Forma i zawartość:

Explainer video może przybierać różne formy – od klasycznej animacji 2D, przez bardziej skomplikowane projekty z wykorzystaniem animacji 3D, aż po połączenie animacji z realnym filmem. Kluczowym elementem jest przemyślany scenariusz, który w połączeniu z projektowaniem animacji tworzy spójną i przekonującą narrację.

Proces produkcji:

Proces produkcji explainer video rozpoczyna się od dogłębnej analizy potrzeb klienta. Studio animacji, jak elomate, pracuje nad stworzeniem unikalnego scenariusza, storyboardu, a następnie przechodzi do fazy projektowania animacji i animowania. Każdy etap wymaga ścisłej współpracy z klientem, aby upewnić się, że finalny produkt w pełni odpowiada jego oczekiwaniom i celom komunikacyjnym.

W jakich branżach się sprawdzi?

Explainer video jest wszechstronne i może być stosowane w niemal każdej branży. Od startupów technologicznych, przez sektor medyczny, edukacyjny, aż po branżę finansową i wiele innych.

Koszt produkcji animacji:

Koszt produkcji filmów animowanych, w tym explainer video, zależy od wielu czynników, takich jak złożoność projektu, długość filmu, oraz poziom szczegółowości animacji. Ceny mogą się różnić, zaczynając od kilku tysięcy złotych, a kończąc na kwotach znacznie wyższych. Jednak inwestycja ta często zwraca się w postaci wyższej konwersji i budowania silnego wizerunku marki.

Dlaczego warto?

Produkcja explainer video to inwestycja, która przynosi długoterminowe korzyści. Takie filmy nie tylko efektywnie komunikują kluczowe informacje o produkcie czy usłudze, ale również budują emocjonalne połączenie z odbiorcami. W świecie, gdzie obraz ma ogromną moc, dobrze wykonane explainer video może być kluczowym elementem strategii komunikacji marki.

Podsumowując, explainer video to potężne narzędzie komunikacji, które może znacząco wpłynąć na sposób, w jaki marki przekazują swoje przesłanie. W elomate studio, specjalizujemy się w tworzeniu animacji, które nie tylko informują, ale także inspirują i angażują. Zapraszamy do współpracy, aby razem stworzyć coś wyjątkowego.

Zostańmy w kontakcie!
Jeśli dotarłeś do tego miejsca, to znaczy, że jesteśmy już prawie jak znajomi. Nie krępuj się napisać do nas – zawsze jesteśmy na posterunku, gotowi na nowe wyzwania.

Czekamy na Twój sygnał!📬
Dziękujemy za wiadomość! Odezwiemy się wkrótce.
Oops! Coś poszło nie tak z wiadomością. Spróbuj jezcze raz.
No items found.
No items found.
No items found.

podobne artykuły na naszym blogu

Przeczytasz w 5 min.
elomate

W czym tkwi siła explainer video?

Studia zajmujące się produkcją explainer video, takie jak elomate® skupiają specjalistów z dziedziny grafiki komputerowej, którzy zajmują się animacjami komputerowymi. Explainer video to dynamiczna forma przekazu informacji, która doskonale łączy słowo z obrazem. Jest to krótki film animowany, trwający zazwyczaj od 1 do 3 minut, stworzony w celu wyjaśnienia skomplikowanych koncepcji, przedstawienia produktów i usług w przystępny sposób.

Kluczem do sukcesu tego typu animacji jest skoncentrowanie się na przekazaniu istotnych informacji, eliminacji zbędnych szczegółów i podkreśleniu kluczowych punktów przekazu. Specjaliści zajmujący się produkcją explainer video często poruszają się w różnych obszarach marketingu, edukacji czy biznesu, gdzie prostota i skondensowanie treści ma duże znaczenie.

Animacja, która zapada w pamięć.

Co wyróżnia explainer video? Poprzez zastosowanie grafiki potrafi ona w fascynujący sposób przedstawić nawet najbardziej złożone tematy. Jest to nie tylko narzędzie edukacyjne, ale również strategia marketingowa, która angażuje odbiorców i pozostawia trwałe wrażenie. Dzięki swojej krótkiej formie jest łatwe w odbiorze, co sprawia, że zyskuje popularność w świecie online.

Produkcja explainer video, którą na co dzień zajmuje się studio elomate® to proces wieloetapowy. Skondensowanie treści, zachowanie przekazu i zaciekawienie odbiorcy w zaledwie kilka minut, wymaga wielkiej kreatywności, wiedzy i intuicji. Kluczem do sukcesu jest dokładne zaplanowanie procesu i skoncentrowanie się na kluczowych elementach. Od scenariusza, przez animacje i grafikę, montaż dźwięku i odpowiednią optymalizację, na każdym etapie produkcji explainer video przydadzą się wspomniane cechy.

W jakich branżach wykorzystuje się explainer video?

Animacje tego typu znajdują zastosowanie w różnych dziedzinach, stanowiąc wszechstronne narzędzie komunikacji wizualnej. W obszarze marketingu produkcje explainer video są często wykorzystywane do prezentacji nowych produktów lub usług, wprowadzania innowacji oraz budowania świadomości marki. Dzięki swojej skuteczności w przekazywaniu treści są także widoczne w kampaniach reklamowych online, na stronach internetowych czy w mediach społecznościowych.

Produkcje explainer video służą również jako narzędzie szkoleniowe w firmach, ułatwiając przyswajanie informacji przez pracowników. W sektorze medycznym mogą pomagać w edukacji pacjentów, wyjaśniając m.in. procedury medyczne.

Niezależnie od przeznaczenia explainer video, jego produkcja to fascynująca podróż, w którą zabierze Cię studio elomate®.

false
Przeczytasz w 5 min.
elomate

Przyciągnij uwagę od pierwszej klatki.

Specjaliści od tworzenia filmów animowanych online z elomate® wiedzą, że wizualna wartość animacji wyraża się nie tylko w technicznej biegłości czy estetyce, lecz również w zdolności do przyciągania uwagi od samego początku. Od pierwszej klatki produkcja musi być magnesem dla spojrzenia odbiorcy, tworząc chwytliwe wizualne doświadczenie. Dynamizm ruchu, kolorystyka oraz starannie zaplanowana sekwencja wywołują natychmiastowe zainteresowanie, zmuszając widza do zatrzymania się na moment, by poznać treść przekazu. To właśnie w tej wizualnej eksplozji kreatywności powinna zawierać się istota tworzenia animacji poklatkowej oraz innych form filmów animowanych dla biznesu.

Przyciągnięcie uwagi odbiorcy jest szczególnie trudna w social mediach. A jak wiadomo w dzisiejszym świecie marka, która nie promuje się w tym obszarze, nie istnieje. W kontekście mediów społecznościowych tworzenie filmów animowanych online powinno skupić się na zapewnieniu im viralności. Zastosowanie kreatywnego podejścia, oryginalnego pomysłu i nietypowych rozwiązań przyciągają uwagę i buduje zainteresowanie, dzięki czemu treść trafia do odbiorcy i ma potencjał do szerzenia się w sieci.

Opowieść, która zapada w pamięć.

Szczególne miejsce w świecie animacji zajmuje jej artystyczna część, czyli animacja poklatkowa. Proces tworzenia animacji poklatkowej polega na ustawieniu i rejestrowaniu pojedynczych klatek fotografii lub obrazu w szybkim tempie, przez co nabiera on wrażenie płynnego ruchu. Animacja poklatkowa, choć często kojarzona z artystycznymi projektami, znajduje także zastosowanie w biznesie. Ta unikalna forma bywa wykorzystana do tworzenia pięknych i angażujących opowieści czy interaktywnych reklam. Dzięki precyzji i kontroli nad detalami, jaką oferuje technika tworzenia animacji poklatkowej, firmy mogą skupić uwagę klientów na kluczowych aspektach swoich produktów.

Tworzenie animacji komputerowej przekształca się w sztukę, która łączy kreatywność z efektywnością marketingową. To nie tylko animowane obrazki, to wirtualna rzeczywistość, w której marka staje się bohaterem swojej własnej opowieści. W świecie, gdzie wizualna komunikacja to klucz do sukcesu, animacje komputerowe stają się językiem nowoczesnego marketingu, przyciągając uwagę, opowiadając historię i budując trwałe więzi z odbiorcami.

Do świata opowieści o marce zabiorą Cię specjaliści z elomate®, którzy z kreatywnością i estetyką są za pan brat. Zapraszamy do kontaktu.

false
Przeczytasz w 5 min.
Karol Dynysiuk

Filmy animowane - produkcja od koncepcji do dystrybucji

Robienie animacji dla biznesu, czym na co dzień zajmuje się elomate® zaczyna się od wypracowania solidnej koncepcji i scenariusza, precyzyjnie określając cel, przekaz i grupę docelową (jej określenie jest kluczowe dla tego, jak będzie ostatecznie wyglądał film animowany).Produkcja skupia się następnie na zatwierdzeniu scenariusza i stworzenia storyboardu. Jest to komiks przedstawiający sekwencje kadrów. Pomaga on wizualizować, jak poszczególne sceny będą wyglądały w ruchu.

Kolejnym krokiem jest projektowanie postaci i scenografii. Na tym etapie specjaliści z elomate® nadają wygląd postaciom oraz projektują otoczenie filmu, po czym następuje faza główna, czyli robienie animacji. Praca nad ruchem postaci i przedmiotów jest nie lada wyzwaniem, gdyż muszą one oddać emocje i akcję zgodnie z założeniami scenariusza. Dopełnieniem jest dźwięk i muzyka, które odgrywają kluczową rolę, dodając głębi i atmosfery. Montaż łączy wszystkie elementy w spójną całość, a po przeprowadzeniu testów i wprowadzeniu ewentualnych poprawek film jest gotów do dystrybucji, obejmującej prezentacje online, konferencje i inne formy dostarczenia treści do docelowej publiczności.

Czemu służy robienie animacji dla biznesu?

Animacje biznesowe pełnią różnorodne funkcje, służące skutecznej komunikacji, marketingowi oraz atrakcyjnemu prezentowaniu treści. Ich zaletą jest jasne przedstawianie skomplikowanych koncepcji, produktów i usług, dzięki czemu nawet laik jest w stanie je zrozumieć. Czemu przede wszystkim służą filmy animowane? Produkcja tego typu wizualizacji to popularna metoda budowania rozpoznawalności marki poprzez dynamiczne i atrakcyjne przedstawianie wartości, misji i cech charakterystycznych dla danej firmy.

Animacje wykorzystywane są także do edukacji pracowników i partnerów biznesowych, prezentując nowe procedury czy innowacyjne rozwiązania w sposób interesujący i łatwy w odbiorze. Ponieważ treść w filmach animowanych jest mocno skondensowana, ułatwiają zwięzłe przekazywanie informacji, zwiększając jednocześnie zaangażowanie i retencję treści. Stanowią również efektywne narzędzie w procesie sprzedaży, pomagając przekonywająco przedstawić ofertę i wyróżnić kluczowe korzyści.

W ostatnich latach obserwujemy dynamiczny wzrost popularności biznesowych filmów animowanych. Produkcją takich obrazów zajmuje się elomate®.

Zapraszamy Cię do kontaktu i wspólnego odkrycia narzędzia komunikacyjnego dla firm, jakim są animacje.

false
Przeczytasz w 5 min.
Przemek Białasz

Jeśli pracujesz w marketingu lub tworzysz treści, wiesz, że przyciągnięcie uwagi odbiorcy to połowa sukcesu. Jak to zrobić skutecznie? Odpowiedź może być prostsza niż myślisz: to motion design. Oto 5 prostych sposobów na wykorzystanie animacji, aby Twoje treści były angażujące i atrakcyjne.

{{galeria-1}}

Animacja Logo

Zacznijmy od wizytówki Twojej marki – logo. Dzięki animacji, Twoje logo może zyskać charakter i pozostać w pamięci. Wykorzystaj je w swoich materiałach brandingowych, na stronie czy w stopce maila. To nie tylko przyciąga wzrok, ale i zwiększa świadomość marki.

{{galeria-2}}

Animacje do Social-Media

W social-mediach liczy się kreatywność i szybkość przekazu. Krótkie, dynamiczne klipy mogą opowiedzieć historię, pokazać humor, a nawet przekazać skomplikowaną treść w sposób, który jest szybki i zrozumiały. Plus, algorytmy platform społecznościowych uwielbiają wideo, więc to też sposób na zwiększenie zasięgów.

Explainer Video

Kiedy masz do przekazania coś ważnego, pomyśl o explainer video. To animacja, która wyjaśnia, uczy i przekonuje. Może to być historia Twojego produktu, procesu czy usługi, przedstawiona w sposób, który jest zarówno edukacyjny, jak i rozrywkowy.

{{galeria-3}}

Reklama Wideo

Reklama wideo to już klasyka, ale w połączeniu z motion designem nabiera nowego wymiaru. Animowane reklamy wideo przyciągają uwagę swoim unikalnym stylem, wyraźnie odróżniając się od tradycyjnych form reklamowych. To szansa, by pokazać swoją kreatywność i opowiedzieć historię, która zachęci do działania.

Animowane Infografiki

Na koniec, animowane infografiki. Żyjemy w świecie danych, a infografiki to świetny sposób na ich przekazanie. Zwykła infografika może się zgubić w natłoku informacji. Animacja dodaje tej formie życia. Przyciągną wzrok odbiorcy do szczegółów, które wymagają większej uwagi.

To wszystko! Wykorzystanie motion designu w Twoich materiałach może przynieść niesamowite rezultaty. Pamiętaj, że dobrze zaprojektowana animacja nie tylko przyciąga uwagę, ale i pomaga lepiej przekazać Twoje treści.

true

expand_less